Filmy o sociálních sítích

07.07.2017

Máme tady prázdniny a léto. To je tradičně poklidnější období. Dovolené, výlety, odpočinek, relaxace. Proto jsem také tentokrát zvolila poklidnější téma, a to nejzajímavější filmy o sociálních sítích. Některé jsem sama viděla, některé mám na seznamu "na pak". Nechť je pro vás proto níže uvedený seznam inspirací pro vlahé letní večery.

1. The social network

Prvním, asi nejznámějším filmem o Facebooku, je "The social network", v hlavní roli s Jessem Eisenbergem, který naprosto skvěle ztvárnil Marka Zuckerberga. Ve filmu se dozvíte, jak Facebook vznikl, že na počátku fungoval jen jako zábavná síť pro harvardské studenty, kteří zde hodnotili fotografie svých spolužaček a že až postupem času se změnil v sociální síť, jak ji známe dnes.

Hodnocení na csfd.cz: 81 %

Mé hodnocení: *****


2. Unfriend

Druhým filmem o sociálních sítích je Unfriend. Nedozvíte se z něj sice příliš o fungování Facebooku nebo o sociálních sítích jako takových, ale přesto v něm právě sociální sítě hrají velkou roli. Celý příběh totiž začíná právě potvrzením přátelství na sociálních sítích. Film je dle mého názoru spíše thriller než horor, jak je uvedeno na internetu, ale je to jen můj názor. Pokud se rádi bojíte a navíc máte rádi příměs sociálních sítích ve filmu, určitě nebudete zklamáni.

Hodnocení na csfd.cz: 64 %

Mé hodnocení: ***

3. Jádro Facebooku neboli Facebook Marka Zuckerberga

Již třetím filmem v pořadí, který byste podle mě měli vidět, je Jádro Facebooku. Tento dokumentární snímek o Facebooku přesně popisuje nejzajímavější fakta, těšit se v něm můžete na rozhovory s pracovníky, s tvůrcem Facebooku a s dalšími lidmi, kteří se tímto "fenoménem" zabývají. Sice se z filmu nedozvíte, jak dělat na Facebooku lepší reklamu, nebo jak lépe zacílit placenou propagaci, ale i tak je dokument velmi zajímavý a určitě byste si jej neměli nechat ujít.

Hodnocení na csfd.cz: 66 %

Mé hodnocení: *****


4. Facebookoví šílenci

Poslední film, který bych vám zde chtěla doporučit, je "Facebookoví šílenci". Sama jsem jej ještě neviděla, ale podle popisu vypadá zajímavě, a tak putuje na můj "Na pak seznam".

Popis z csfd.cz: Ať ho milujete, či nenávidíte, Facebook je nejúspěšnější sociální sítí na světě. A ať už ho používáte nebo ne, zásadně mění způsob, jakým lidé navazují vztahy a komunikují. Facebook se ovládá velmi snadno a je na něm zaregistrováno více než třičtvrtě miliardy lídí z celého světa. Naše vztahy, myšlenky, naše minulost, vzpomínky, náž život i smrt - to vše je běžně zaznamenáváno na Facebooku. To samozřejmě představuje zásadní změnu v komunikaci, stejně významnou jako byl vznik tištěných médii, telegrafu nebo televize. Každou takovou změnu samozřejmě provází nevyhnutelné neštěstí, rozpaky a problémy. Tento snímek přináší pohled na nečekané následky sdílení osobních informací prostřednictvím sociálních médií. Diváci se setkají s lidmi, kteří přišli o práci, manželství, svou důstojnost a někteří z nich dokonce skončili ve vězení - a to vše kvůli tomu, co oni sami nebo někdo další zveřejnil na Facebooku. Ve snaze dodat událostem širší kontext, komentují příběhy odborníci z oblasti sociální změny, internetové bezpečnosti a experti ze současných médií. Snímek, jenž se natáčel v Kanadě, Spojených státech a ve Velké Británii, vás vezme na zajímavou cestu po stopách jedné z nejrozšířenějších sil, jež mění společnost. Zdroj: https://www.csfd.cz/film/324586-facebookovi-silenci/prehled/

Hodnocení na csfd.cz: 61 %


Máte nějaký svůj oblíbený film o sociálních sítích? Napište mi jej níže, na Facebooku nebo do zpráv. Za váš tip budu velmi ráda!

Další články, které by vás mohly zajímat

Přečtěte si, co je nového

Klienti se na mě často obrací s otázkou, jaký je ideální budget do facebookových reklam. Vím, že je toto téma hodně ošemetné, neboť nejde jednoduše generalizovat, ale pokusím se vám zde popsat základní pravidla, díky kterým sami zjistíte, jaký je ideální budget do placených reklam. Jen ještě na začátek upozorním, že tuto částku vždy stanovuji...

Taky vás láká získat během pár dnů tisíce a tisíce fanoušků? Taky byste si přáli mít ze dne na den facebookový profil s obrovskou fanouškovskou základnou? Reálně zvažujete nad nakoupením fanoušků? Pak je tento článek určený právě pro vás!

Máte firemní profil na sociálních sítích? Pak počítejte s tím, že kromě pozitivních ohlasů a referencí se zde jednou za čas může objevit i nějaká ta kritika. Chybovat je lidské, a tak je občas tato kritika oprávněná. Každý se musí podívat do svého svědomí. Ovšem v jistých momentech se jedná pouze o zhrzenou konkurenci či bývalého zaměstnance, kteří...