Filmy o sociálních sítích

07.07.2017

Máme tady prázdniny a léto. To je tradičně poklidnější období. Dovolené, výlety, odpočinek, relaxace. Proto jsem také tentokrát zvolila poklidnější téma, a to nejzajímavější filmy o sociálních sítích. Některé jsem sama viděla, některé mám na seznamu "na pak". Nechť je pro vás proto níže uvedený seznam inspirací pro vlahé letní večery.

1. The social network

Prvním, asi nejznámějším filmem o Facebooku, je "The social network", v hlavní roli s Jessem Eisenbergem, který naprosto skvěle ztvárnil Marka Zuckerberga. Ve filmu se dozvíte, jak Facebook vznikl, že na počátku fungoval jen jako zábavná síť pro harvardské studenty, kteří zde hodnotili fotografie svých spolužaček a že až postupem času se změnil v sociální síť, jak ji známe dnes.

Hodnocení na csfd.cz: 81 %

Mé hodnocení: *****


2. Unfriend

Druhým filmem o sociálních sítích je Unfriend. Nedozvíte se z něj sice příliš o fungování Facebooku nebo o sociálních sítích jako takových, ale přesto v něm právě sociální sítě hrají velkou roli. Celý příběh totiž začíná právě potvrzením přátelství na sociálních sítích. Film je dle mého názoru spíše thriller než horor, jak je uvedeno na internetu, ale je to jen můj názor. Pokud se rádi bojíte a navíc máte rádi příměs sociálních sítích ve filmu, určitě nebudete zklamáni.

Hodnocení na csfd.cz: 64 %

Mé hodnocení: ***

3. Jádro Facebooku neboli Facebook Marka Zuckerberga

Již třetím filmem v pořadí, který byste podle mě měli vidět, je Jádro Facebooku. Tento dokumentární snímek o Facebooku přesně popisuje nejzajímavější fakta, těšit se v něm můžete na rozhovory s pracovníky, s tvůrcem Facebooku a s dalšími lidmi, kteří se tímto "fenoménem" zabývají. Sice se z filmu nedozvíte, jak dělat na Facebooku lepší reklamu, nebo jak lépe zacílit placenou propagaci, ale i tak je dokument velmi zajímavý a určitě byste si jej neměli nechat ujít.

Hodnocení na csfd.cz: 66 %

Mé hodnocení: *****


4. Facebookoví šílenci

Poslední film, který bych vám zde chtěla doporučit, je "Facebookoví šílenci". Sama jsem jej ještě neviděla, ale podle popisu vypadá zajímavě, a tak putuje na můj "Na pak seznam".

Popis z csfd.cz: Ať ho milujete, či nenávidíte, Facebook je nejúspěšnější sociální sítí na světě. A ať už ho používáte nebo ne, zásadně mění způsob, jakým lidé navazují vztahy a komunikují. Facebook se ovládá velmi snadno a je na něm zaregistrováno více než třičtvrtě miliardy lídí z celého světa. Naše vztahy, myšlenky, naše minulost, vzpomínky, náž život i smrt - to vše je běžně zaznamenáváno na Facebooku. To samozřejmě představuje zásadní změnu v komunikaci, stejně významnou jako byl vznik tištěných médii, telegrafu nebo televize. Každou takovou změnu samozřejmě provází nevyhnutelné neštěstí, rozpaky a problémy. Tento snímek přináší pohled na nečekané následky sdílení osobních informací prostřednictvím sociálních médií. Diváci se setkají s lidmi, kteří přišli o práci, manželství, svou důstojnost a někteří z nich dokonce skončili ve vězení - a to vše kvůli tomu, co oni sami nebo někdo další zveřejnil na Facebooku. Ve snaze dodat událostem širší kontext, komentují příběhy odborníci z oblasti sociální změny, internetové bezpečnosti a experti ze současných médií. Snímek, jenž se natáčel v Kanadě, Spojených státech a ve Velké Británii, vás vezme na zajímavou cestu po stopách jedné z nejrozšířenějších sil, jež mění společnost. Zdroj: https://www.csfd.cz/film/324586-facebookovi-silenci/prehled/

Hodnocení na csfd.cz: 61 %


Máte nějaký svůj oblíbený film o sociálních sítích? Napište mi jej níže, na Facebooku nebo do zpráv. Za váš tip budu velmi ráda!

Další články, které by vás mohly zajímat

Přečtěte si, co je nového

Taky jste se někdy pokoušeli vložit odkaz na Facebook, ale ne a ne dosáhnout zobrazení ve správném formátu?! Jednou je fotka v odkazu příliš malá, podruhé je špatně oříznutá, potření je příliš velká. Tento článek nebude příliš dlouhý, ale v krátkosti vám v něm popíšu, jak to udělat, aby byl URL odkaz na Facebooku vždy dokonalý a oku lahodící.

Co to je? Google+ ještě žije? K čemu mi to bude? To je jen pár otázek, které přichází z řad mých klientů. A ani se není čemu divit. Nejen, že je sociálních sítí celá řada, a tak je těžké sledovat všechny, ale navíc je už Google+ poměrně překonaný. Pojďme si jej tedy v tomto článku trochu více rozebrat.

V dalším článku se opět podívám na téma, které vzešlo přímo od mých klientů. Mnoho z nich se na mě totiž obrátilo s dotazem, zda je pro ně výhodnější komunikace na Facebooku nebo by raději měli zvolit PPC?