Propagace webu na Facebooku

24.11.2017

V jednom z mých předchozích článků jsem vám představila placenou reklamu na Facebooku, nastavení propagace Facebookového profilu a vysvětlila základy, na kterých můžete stavět. Nyní se posuneme zase o dům dál k placené propagaci webové stránky na Facebooku.

K čemu je propagace webu na Facebooku dobrá?

Ač se vám to může zdát zbytečné, propagace webu má na Facebooku své opodstatnění. Základním cílem takové reklamy je přivádění nových návštěvníků na vaše stránky. Dalšími cíli mohou být například zvýšení objednávek na e-shopu, navýšení počtů registrací na webu, navýšení množství odebíraných newsletterů apod. Těch možností může být celá řada. A za vším stojí právě tato reklama.

Jak správně nastavit propagaci webové stránky?

Na internetu najdete hromady návodů, jak takovou reklamu můžete nastavit. Já ale půjdu nejjednodušší možnou cestou, kterou zvládne každý (zkušení správci teď mohou přestat číst, neboť jim nepřinesu nejspíše nic nového).

Pro propagaci své webové stránky máte dvě možnosti:


Přímá propagace webu

Jako první můžete svůj web zpropagovat a zviditelnit na přímo. Navštivte váš facebookový profil, dole vlevo klikněte na modrou ikonu Propagovat.

Zvolte možnost Získat víc návštěvníků webu

Vytvořte obsah, který chcete zpropagovat (najdete v článku Placená reklama na Facebooku aneb co byste měli vědět), nastavte cílovou skupinu na kterou chcete cílit a vložte rozpočet celé reklamy.

Propagace webu v příspěvcích

Druhou možností je propagace webu v příspěvcích. Tedy jednoduše řečeno odkazování na web v textu příspěvků. Stačí přidat do textu odkaz na vaše stránky, a to ať už na hlavní stránku nebo na nějakou kategorii či podstránku. Lidé rádi na tento odkaz kliknou a rovnou se dostanou na konkrétní stránku. Příspěvek můžete také zpropagovat placenou reklamou.

Byla kampaň úspěšná?

To, zda se vám podařilo dostat nové návštěvníky na váš web, zjistíte nejen po vyhodnocení kampaní na Facebooku, ale, a to především, vyhodnocením v Analytics. Zde najdete kompletní přehled o tom, kolik lidí jste na web ze sociálních sítí přivedli, jak dlouho se tady zdrželi, co zde udělali a zda si některý z nich něco objednal nebo koupil.

Čím detailnější informace, tím lépe

Pokud chcete vědět přesnou informaci, odkud konkrétně daný fanoušek přišel, jestli z propagace webové stránky nebo z příspěvku, můžete k odkazu na web přidat tzv. UTM parametr. Jedná se o velice jednoduché doplnění URL odkazu, což provedete například zde.

A jak se UTM parametr projeví v praxi?

Kromě suché informace, zda jste návštěvníky přivedli ze sociálních sítí či odněkud jinud, zjistíte také to, z jakého konkrétního zdroje na sociálních sítích přišli. Jestli tedy přišli na základě odkazu v příspěvku, na základě uvedené adresy v informacích ve vašem profilu, nebo na základě placené reklamy webu. Získáte tedy bližší informace o tom, odkud jste své fanoušky na web přivedli.

A k čem je vlastně taková informace dobrá? Může to pro vás být vodítko, zda bylo vaše snažení úspěšné či nikoliv a v čem byste měli do budoucna pokračovat a co naopak nemá smysl. Zkrátka získáte detailní zpětnou vazbu, jak se vám v kampani dařilo a jak si ji můžete naplánovat do dalších dnů a týdnů.

Další články, které by vás mohly zajímat

Přečtěte si, co je nového

Zvažujete nad externí správou firemních sociálních sítí? "Žerou" vám sociální sítě čas a energii? A zároveň cítíte, že nejste v této oblasti natolik vzdělaní, abyste se mohli se svými placenými kampaněmi postavit konkurenci? Jenže kolik to stojí?! Jaká je cena za správu sociálních sítí?! Kolik si účtují profesionální správci sociálních sítí?!

Je to jedna z nejúspěšnějších forem příspěvků na Facebooku, přitom se mnohým nezdá jako zcela jednoduchá ke zveřejnění. Mám na mysli přidávání videí na Facebook. Někteří správci sociálních sítí s tím pořád mají nejrůznější potíže. Bojí se na něco kliknout, nebo neví, jak video na firemním profilu naplánovat. V tomto článku tedy najdete prakticky...

Připravili jste si plán příspěvků? Všechno jste si nachystali? A teď se vrháte k poslednímu kroku - plánování. Kdy je ta nejlepší doba pro zveřejňování vašich příspěvků - ráno, kolem oběda, odpoledne, nebo večer? Kdy budou mít vaše příspěvky největší úspěch a největší šanci oslovit vaše fanoušky? Na jaký čas příspěvky ideálně naplánovat?